Den 8: Máš nějaké další diagnózy? Pokud ano, jaké?

14. ledna 2017 v 12:20 | The Bell Jar Girl |  Deník
Ano, mám. Staronově mi byla diagnostikována bipolární porucha, nebo možná známější (pod starým názvem) maniodepresivní psychóza.
Poprvé mi na ni padlo podezření někdy před šesti lety, kdy jsem začala mít prudké výkyvy nálad. Vyhledala jsem psychiatrickou pomoc, a bylo mi řečeno, že to vypadá na bipolaritu. Tehdy mi také byla diagnostikována hraniční porucha. Brala jsem nejrůznější léky, které mi měly mé symptomy tišit, jenže moc nezabíraly. Brala jsem je tak jak se mi zachtělo, protože ze mě všechny ty antidepresiva, valproáty, stabilizátory a nevím co všechno ještě dělaly prostě zombie. Nefungovala jsem po nich, nedokázala jsem docházet do školy a byla jsem vcelku troska. Možná to mělo co dělat i s tím, že jsem v té době brala drogy.
S vysazením a vyabstinováním od drog zmizely i psychické obtíže, psychiatrička si tedy myslela, že to bylo způsobeno čistě jimi a všechny prášky mi vysadila. Spokojeně jsem žila bezpříznakově tři roky, kdy se pozvolna začaly ozývat úzkosti, deprese a jednodenní hypománie. Znovu jsem vyhledala svou starou známou psychiatričku a ta mi s politováním oznámila (tónem, jako by mi oznamovala, že mi zbývají dva týdny života), že tedy to nebylo drogama, ale opravdu jsem bipolární.
Nasadila mi opět stabilizátory nálady a antidepresiva, protože se mi rozjela depresivní epizoda, která byla silnější a delší, než jak si pamatuji z let dřívějších. Trvala zhruba čtvrt roku, teď mám podezření, že plynule a pomaličku vstupuji do epizody manické, což není taková sranda, jako jaká se může zdát. Ale nevím, nepoznám to s jistotou.
Uvidíme, co se bude dít dál, nicméně doufám, že žádnou další, třetí diagnózu už nikde nedostanu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama