Den 3: Sebepoškozuješ se? Pokud ano, jak?

10. ledna 2017 v 7:47 | The Bell Jar Girl |  Deník
Už tři roky a zhruba 7 měsíců jsem od sebepoškozování čistá.
Řezala jsem do sebe přibližně 11 let. Zjizvenou mám celou pravou ruku, ze všech stran. Je to svým způsobem závislost jako každá jiná.
Začalo to, když mi bylo 11, škrábala jsem se a bodala zicherkou do dlaně. Tehdy to bylo ještě celkem nevinné a nepravidelné, ale od třinácti jsem už se začala pravidelně řezat. Už nevím, co jsem tenkrát používala, jestli nějakou jehlu, nebo nože, těžko říct. Každopádně na to přišli celkem brzo, chodila jsem na neurologii a tam, když jsem se musela vysvléknout, se na to přišlo. Byla jsem poslána k psycholožce (upozorňuji, že pro dospělé,) která s tím neudělala vůbec nic, jen mi udělala test, jestli u mě nedochází ke snížení intelektu. Tedy jestli nejsem úplný kretén, když do sebe ve třinácti řežu.
Čas šel dál a já to dělala pořád. Byl to pro mě nějaký egoobranný mechanismus, kdy jsem se se vším negativním ve svém životě vypořádávala pomocí toho, že jsem se řízla. Časem jsem přešla na žiletky a rány byly čím dál častější a čím dál hlubší.
Netušila jsem, jak přestat, ani jsem si nemyslela, že bych to kdy mohla dokázat. Sebedestrukce pro mě byla největší láskou, jakákoliv.

Až když jsem nastoupila na léčbu (z úplně jiných důvodů), v roce 2013, přestala jsem. Nepamatuji si, kdy jsem do sebe řízla poprvé, ale pamatuji si, kdy to bylo naposledy.
Tenkrát mě dostala bezmoc ze situace, ve které mi nikdo nevěřil a já neměla jak dokázat, že mluvím pravdu. Ve velké skupině lidí. Ten nátlak jsem nesnesla a zase jsem to udělala. Kosmetickým zrcátkem, které jsem rozbila o zem.
Od té doby jsem čistá.
Sebedestrukce už neovládá můj život, žiletky letěly do koše, stejně jako celá má minulost. Krom těc
h jizev, které už nikdy nezmizí. Zůstanou jako připomínka na časy, které se, doufám, nikdy nevrátí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama