Den 2: Proč naposledy skončilo některé tvé přátelství?

9. ledna 2017 v 18:29 | The Bell Jar Girl |  Deník
...Protože si neumím hledat normální kamarády. Vážně.
Měla jsem výbornou kamarádku ze školy, spolužačku. Celý třeťák jsme jen chodily kolem sebe, a až ve čtvrťáku jsme se začaly nějak víc bavit. Tenkrát se mi stala taková nemilá věc, a to, že jsem se do ní omylem zamilovala. A ačkoliv jsem věděla, že z toho nikdy nic nebude, vážila jsem si jí jako člověka a považovala ji za jednu z nejlepších přátel.

Tak jsme se spolu protloukaly celým maturitním ročníkem, maturovaly jsme spolu a naše kamarádství se zdálo být pevnější a silnější s každým dalším dnem. Plánovaly jsme jít spolu na vysokou, o prázdninách do Paříže, pak spolu bydlet, a takové ty běžné věci, co si dobří přátelé plánují.
Ale jak už to v mém životě bývá, žádný plán nevyjde úplně podle mých představ.

Měly jsme krátce po maturitě, když jsme se šly opít do naší oblíbené hospody. A v té opilosti mě ta kamarádka políbila, s tím, že je do mě zamilovaná už delší dobu. Nečekala jsem to, ale řekla jsem, že já do ní taky.
Daly jsme se dohromady jako pár.
Náš vztah trval celých 10 hodin.
Kvůli toho, že ji nevzali na vysokou, rozhodla se odcestovat do Anglie jako au-pair. Za týden od tohoto incidentu.
Nenapadlo mě nic lepšího, než odjet jako au-pair za ní, protože tam měla problémy, cítila se sama, a hned po zápisu na mou vysokou školu, kam mě přijali, jsem věděla, že toto studovat nechci. Našla jsem si v Anglii super rodinu a říkala jsem si, jak je fajn, když budu mít aspoň někoho koho znám, s kým chodit ven.
Tak se však nestalo.
Tato kamarádka se na mě vykašlala a nesetkaly jsme se ani jednou. Začala mě ignorovat i přes problémy, kterými jsem si v cizím prostředí procházela já sama. Měla jsem úzkosti, deprese, z toho že nikoho neznám, že jsem daleko od rodiny a od přátel.

Zamilovanost, důvěra a přátelství zmizely zhruba v jeden moment. Pak mi sice ještě psala, o několik měsíců později, se zájmem obnovit naše přátelství, ale už by to nebylo ono. Myslím, že neumím odpouštět.
Je to zlé?
Nevím.
Některé věci se prostě možná odpustit nedají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 10. ledna 2017 v 3:50 | Reagovat

to znám
Spřátelíš?

2 Christine ✌ Christine ✌ | Web | 11. ledna 2017 v 10:37 | Reagovat

Není zlé že nechceš odpustit. Spoustu lidí si odpuštění nezaslouží. Myslím ze tvůj kámen úrazu bylo to bezmyslenkovite odjeti za ni do Anglie. Chce to vice SJ dávat pozor na lidi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama