Den 11: Existuje něco, co tě drží při zemi?

17. ledna 2017 v 17:46 | The Bell Jar Girl |  Deník
V současné době asi tři věci: Moje holka, moje mamka a terapie.
Tyto tři věci mě dost drží od toho, abych dělala nezodpovědné kraviny, a naopak mě podporují v tom, abych se léčila, našla v sobě aspoň jakýsi zbývající kousek toho, co by mohlo připomínat zodpovědnost a celkově se k sobě chovala aspoň tak nějak s respektem.
V poslední době na sobě cítím lehčí manické stavy, pravděpodobně způsobené navýšením dávky antidepresiv. V této době potřebuji něco, co mě drží při zemi víc, než obvykle, takže ty tři věci mi pomáhají vcelku dost.
Moje holka protože s ní vždy můžu vše probrat, můžu k ní být zcela otevřená a vím, že mě nebude soudit. Když dostanu blbý nápad, vím, že mi to řekne a nesouhlasně mi zamlaská do telefonu.
Moje mamka protože jí dlužím hodně a nechci jí způsobovat zbytečně další starosti. Toho jsme si užily hodně v letech dávno minulých, které ač už se opakovat nebudou, nechci dělat žádné nezodpovědné věci, aby jí to neublížilo.
Terapie protože tam to všechno můžu vzít všechny ty malé dílky toho, co dělám, nebo co mě napadá, a pak spojit v jeden kompletní obraz, tedy mi pomáhá nahlížet na věci jinak.
No a občas, občas se u země udržím sama. Mám systém zvládání nežádoucího chování u mě samotné a ve většině případů funguje. Vymyslela jsem ho sama. Nejdřív si řeknu, proč ten blbý nápad zrealizovat nechci. Když zjistím, že ho zrealizovat fakt chci, řeknu si, proč nemůžu. Když zjistím, že můžu, řeknu si, že nesmím. A přes to už prostě nejede vlak.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama