Den 10: Jaké impulzivní rozhodnutí jsi udělala?

15. ledna 2017 v 7:05 | The Bell Jar Girl |  Deník
Jak už jsem zmínila zde, odjela jsem za bývalou kamarádkou do které jsem byla tak trochu zamilovaná do Anglie, dělat au-pair. Bylo to asi nejimpulzivnější rozhodnutí v mém životě. Jednoho dne jsem si založila profil na stránkách pro au-pairky a ozval se mi single tatínek s pětiletou dcerkou, jestli bych s nimi nedala skype pohovor. Souhlasila jsem a za čtrnáct dní už jsem nasedala na autobus směr Londýn.
Vyzvedli mě na autobusovém nádraží v Londýně a v tu chvíli jsem si začala říkat, co za kravinu jsem to vlastně vyvedla. Jedu k cizímu chlapovi bez peněz na zpáteční cestu, kdyby se něco pokazilo.
Naštěstí se nepokazilo vůbec nic. Přivezli mě k sobě domů, kde už čekala babička Rosie, té malé pětileté a povídali si se mnou. Ze stresu jsem se okamžitě pustila do práce, začala jsem umývat nádobí a Al, ten single tatínek nevěřil vlastním očím, jak jsem aktivní.
Prvních pár dní bylo seznamovacích, kdy mě Penny, babička Rosie učila chod domácnosti a Rosiin denní režim, na který jsem si zvykla poměrně rychle, nebylo to nic složitého a měla jsem spoustu času jen na sebe.
Našla jsem si dokonce i brigádu, úklidy v domácnostech, což mi přineslo trochu peněz navíc. Našla jsem si v okolí dvě české aupairky, se kterými jsem se spřátelila a spoustu času jsme trávily spolu.
Ale, bohužel, stýskalo se mi po domově a chtěla jsem se vrátit domů. Bylo mi smutno po mámě, po mých přátelích, po mém městě, tak jsem Alovi řekla, jestli bych mohla jet dřív. Po 4 měsících. Nadšený nebyl, ale byl hodný a samozřejmě mi to dovolil.
Tak jsem se vrátila domů.
Dodnes na svůj krátký pobyt v Anglii ráda vzpomínám, i když to bylo impulzivní rozhodnutí. Ale že ty nejlepší zážitky vznikají se spontánností jsem postřehla už stejně mnohem dřív.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama